חדשות האתר
06/2016 - ספרים חדשים
יצאו לאור שמונה ספרים חדשים!
 
 
אני, מו"ל

על ספרים שאני אוהב. על ספרים שאני מוציא לאור. וקצת יותר


יום שני, 19 בפברואר 2018

הרשת האפלה

אתמול, 18/02/2018, פירסם רן בר-זיק מאמר מצוין, דארק ווב - מבוא, בו הוא מסביר על הרשת האפלה - מה יש בה ומה אין בה, ואיך מתחברים אליה.
רגע. מי באמת מתחבר אליה?
במאמר רן נותן דוגמא, למשל, של אלו שחושפים שחיתויות בחברות ממשלתיות. נכון, הוא אומר, האנונימיות עלולה לשרת גם גורמים זדוניים, אבל זה מחיר שכדאי לשלם.
אני מבקש לנצל את ההזדמנות כדי להביא בפניכם טעימת קריאה מתוך הספר הנפלא 'הופעתה הפתאומית של התקווה', המספר את סיפורה של הופ ארדן, שגם מרבה להתחבר לרשת. ולא, היא לא חושפת שחיתויות בחברות ממשלתיות. הציטוטים להלן עוסקים כולם באותה רשת אפלה, ומאירים חלק קטן, ואפל, ממנה.
ומילת הקדמה על הופ ארדן. יש לה תכונה ייחודית - לא משנה מה היא עושה, מה היא אומרת ואילו פשעים היא מבצעת - אף אחד אינו זוכר אותה. זה מקשה על החיים שלה. מאוד. המלצר שוכח את ההזמנה. הרופא שוכח להורות על המשך הטיפול. ובבוקר בעלת הצימר שוכחת שהופ שילמה אמש על לינה וארוחת בוקר.


הופעתה הפתאומית של התקווה, קלייר נורת'. תרגום: דנה טל.

אומרים הרבה שטויות על הדארקנט. נתונים מוצפנים שקשה (אבל לא, שימו לב בבקשה, לא בלתי אפשרי) לאתר. היא אורבת לה מתחת לאינטרנט, אותה קרקע פורייה לנתונים ניתנים לזיהוי ולציוצים, כמו צוללת מתחת לספינת תענוגות. שם, מתנגדי משטר מעלים סרטונים של קרובי משפחתם הנשחטים על־ידי השלטונות; פה, פועלים מוכי ייאוש במפעל ביונאן, שרגעיהם האחרונים מתועדים כשהם זורקים את עצמם מהחלונות הגבוהים ביותר. מותם מצולם בסמרטפון ומוברח דרך חומת האש הגדולה של סין; האיש שמת באותו יום הכין את המחשב שלך, וזה היה זול – האם עתה, משאתה יודע על הסבל שלו, תקנה במקום אחר? (אבל זה היה זול! זול להפליא!) ממשלות משתמשות בדארקנט כדי לנהל משא ומתן ולתקשר הרחק מעיניים סקרניות. הצי האמריקאי המציא אותה, ודרכה ניצלות בריתות, נחשפות אמיתות. שום מעשה אינו משפיל מדי, אין אלימות אשר לא ניתן לספק בדארקנט. שלמו בדולרים, ביורו, בביטקוין או ביֶן ומישהו, איפשהו, יגשים את החלומות שלכם.


את הווירוס למשימה רכשתי מספק שנקרא BarbieDestroyedTheMoon. לא הייתה לה – קיוויתי שזאת אישה – שום בעיה למכור לי בדארקנט כי, כפי שציינה, שוטרת, גנבת, מרגלת או טיפשה, לעולם לא תמצאי אותי. ומה בדיוק, שאלתי, אני מקבלת תמורת הביטקוין שלי? זה וירוס שנגנב מהסי־איי־איי, הסבירה. הם השתמשו בו על איראן כדי לסגור את תוכנית הגרעין שלה, אבל זה התפרסם בציבור והם נתפסו עם המכנסיים למטה. הסי־איי־איי הם פאקינג נקבות. הסוכנות לביטחון לאומי הם אלה ששווים משהו.


רציתי למכור יהלומים, ידעתי שיש בחוץ קונים, שוק שרק מחכה לקנות. נכנסתי לדארקנט.


בפעם השנייה שנתפסתי, הם הגיעו אליי דרך הדארקנט. הייתי בת עשרים וארבע, והגעתי למילאנו בשביל האוכל והאופנה. רושם ראשוני – החיים שלי סובבים סביב יצירת רושם ראשוני טוב. כשניסיון אחד נכשל אני מסתלקת, ממציאה את עצמי מחדש וחוזרת לנסות שוב. נכון אמנם שרושם ראשוני הוא כל מה שיש לי, אבל לפחות יש לי אפשרות להתאמן עליו שוב ושוב עד שאני עושה את הרושם הנכון.


 
 
 

 
 

© 2008 Aquatic - כל הזכויות שמורות
עיצוב: Template World

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן