חדשות האתר
06/2016 - ספרים חדשים
יצאו לאור שמונה ספרים חדשים!
 
 

דיבורים על ספרים


קרולין זרעוני קראה את דם כחול


"דם כחול" עוסק בערפדים, בני אנוש ומה שביניהם ובבחורה אחת שהגיעה לנקודת האל חזור.
חן רסקו נמצאת בצומת דרכים בחייה ועוברת תהליך הזדככות. היא יוצאת מתוך קשר רע ובו זמנית מאבדת את מקום עבודתה. היא אינה יודעת מה צופן לה העתיד וחבריה הטובים, שרון ועומרי (החולקים דירה משותפת), מנסים לתת לה כיוון וטעם לחייה. החברות האפלטונית המתפתחת בין חן ועומרי פוגמת בקשר בינה לבין שרון, הנשארת מחוץ לתמונה. במטרה לנער את חן מערפול החושים שלה, עומרי מספר לה על סוכנות "דם כחול", המספקת יחסי מין עם ערפדים בתמורה לדם ועל חדר 314, המקום בו מתגשמות הפנטזיות האפלות שלך. חן אומנם מכורה לסרטי ערפדים והפנטזיה הכמוסה שלה היא להכיר ערפדים מקרוב (לא רעיון מוצלח כשמדובר במוצצי דם), אך היא ספקנית ומתקשה להאמין שערפדים באמת קיימים. לאחר היסוס מה חן הולכת לפגישת היכרות עם ערפד בשם אלן וחייה משתנים מן הקצה אל הקצה. בלי משים, חן נסחפת לעולם של מזימות, קונספירציות וערפדים פנאטיים. סודות ושקרים רוחשים מתחת לפני השטח וחן מגלה ש״דם כחול' היא הרבה יותר ממה שהיא נראית.
אין הרבה ספרי פנטזיה ישראלים ולכן שמחתי שיצא עוד ספר פנטזיה כחול לבן. זהו ספר הביכורים של ורד טוכטרמן (וספר ראשון בסדרה) וסימן טוב לבאות. למען האמת אני הרבה יותר סלחנית לספרות מקור, ביחוד כאשר מדובר בספר ראשון, ולכן לא אכפת לי שמדרג השפה לא תמיד נשמר והמשפטים לא תמיד מהוקצעים.
הספר כתוב היטב, הדמויות אמינות, העלילה מסקרנת והשפה מתנדנדת בין גבוהה לנמוכה. בספר משולבים מספר סיפורי משנה (סיפורי ערפדים למיניהם) המתחברים יפה לעלילה המרכזית. סיפורי המשנה כתובים בשפה פחות עממית מהסיפור המרכזי ואהבתי יותר את צורת הכתיבה בהם. האווירה בספר משכנעת ואמינה. היה קצת משונה לקרוא על ערפדים כחול לבן, אך יכולתי לראות בדמיוני ערפדים חיוורי עור וחדי ניבים מסתובבים ברחובות תל-אביב, עיר החטאים. במחשבה שניה, זה לא כל כך רחוק מהמציאות...הספר קורץ לספרות הערפדים (באפי, דרקולה של סטוקר, בלייד) ומפריך מיתוסים ידועים בספרות ובקולנוע (האמונה שערפדים רגישים לשום ואור שמש וכדומה) ובזה מקוריותו. אישית, אני מעדיפה ערפדים מהדור הישן שקל להביסם עם יתדות עץ, שום וקליעי כסף...בדומה לרכבת קיטור לוקח לספר זמן להתניע, אך בהמשך הספר צובר תאוצה והסוף עוצר נשימה. היה חסר לי קצת רקע על אלן וכולי תקווה שהסופרת תרחיב עליו יותר בספר הבא.
הסופרת משאירה קצוות פתוחים, כיאות לספר ראשון בסדרה. סה"כ ספר פנטזיה קליל וחביב למדי שהשאיר אותי עם טעם של עוד ובהחלט אצפה לספר הבא. אני סקרנית לדעת מה יעלה בגורלה של חן ולאיזה כיוון יקח אותנו דמיונה הפורה של הסופרת.

בשורה התחתונה: אם אתם אוהבים סיפורי ערפדים, "דם כחול" הוא הספר בשבילכם!

  
 
 
 

 © 2008 Aquatic - כל הזכויות שמורות
עיצוב: Template World

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן