חדשות האתר
06/2016 - ספרים חדשים
יצאו לאור שמונה ספרים חדשים!
 
 
מקום לעוף בו
צ'רלס דה לינט
 
תרגום: חמוטל ילין
 
נהג מונית פיראטית נחלץ לעזרתה של אישה המותקפת בלילה. האישה היא לילי, צלמת ועיתונאית עצמאית המתחקה אחר מיתוס "אנשי החיות" עליו שמעה סיפורים רבים. הנהג הוא האנק, המכיר היטב את צדדיה האפלים של העיר. אך כשהתוקף יורה בהאנק ושתי נערות צצות מ"שום מקום" ומחסלות את התוקף, מגלים לילי והאנק כי לא רק שחשפו את אחד מסודותיה של העיר, אלא שנקלעו למלחמה.

 

מקום לעוף בו הוא יותר מאשר סיפור על ניופורד, העיר בה הקסם של החברות, האומנות והמוסיקה מתחרה בקסם של האהבה. הוא על דמויות בלתי נשכחות והסיפורים שהן מספרות, לעולם ולעצמן. ג'ק מספר סיפורים על אהבה, שייכות ואובדן, ואילו נערות העורב מספרות את האמת, לפעמים בתמימות כמו של ילדים שובבים, לפרקים בתחבולות כמו של אלים עתיקים. בינהם שזורים סיפורים על חיים שמסתבכים ונהרסים, רק מפני הפחד לסבך ולהרוס.

 

יש סיפורים בהם "אנשי החיות" נקראים האנשים הראשונים, אלא שהם לא עזבו מעולם. יש המספרים כי הם עוטים מעטה אנושי וכעת הם תובעים את העיר לעצמם. ובמאבק על נשמתה של העיר שום דבר אינו כפי שהוא נראה, מפני שבחלק מהסיפורים יש גרעין של אמת, ולעיתים הרבה יותר מכך.

 


בעיני רבים צ'רלס דה לינט בישר את לידת ז'אנר הפנטזיה בת זמננו בספרו Moonheart שראה אור ב 1984. בשנת 2000 הוא זכה ב - World Fantasy Award עבור Moonlight and Vines, המתרחש אף הוא בניופורד, העיר הבדיונית הפופולרית שהמציא.
דה לינט הוא גם מוזיקאי מקצועי ומתמחה במוזיקה קלטית ובמוזיקה אמריקאית עממית. הוא מופיע לעתים קרובות בלוויית אשתו, מרי-אן האריס, מוזיקאית אף היא. הם מתגוררים באוטווה שבאונטריו, קנדה, ואתרי האינטרנט שלהם הם:

 

מקום לעוף בו הוא ספרו השני של דה לינט הרואה אור בעברית.

 

 
 
 
מקום לעוף בו
צ'רלס דה לינט
 
Someplace to be Flying
Charles de Lint
 
סדרת התרגום

תרגום: חמוטל ילין
 
יצא לאור: מאי 2012
 
עמודים: 575
 
מחיר קטלוגי: 94 ש"ח
 
דאנאקוד: 1088-11

 

 
 

 
© 2008 Aquatic - כל הזכויות שמורות
עיצוב: Template World

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן