חדשות האתר
06/2016 - ספרים חדשים
יצאו לאור שמונה ספרים חדשים!
 
 

נקסוס
ראמז נעאם
 
תרגום: ורד טוכטרמן
 
בעתיד הקרוב, נקסוס – ננו־סם ניסיוני – יכול לגרום לבני אדם לתקשר ישירות זה עם זה, מוח למוח. ישנם כאלה המעוניינים לשפר אותו. ישנם כאלה הרוצים לבער את התופעה. וישנם כאלה השואפים לנצל את הסם לצרכיהם.

כאשר מדען צעיר העובד על פיתוח נקסוס נתפס על־ידי הרשויות, הוא שוקע כל־כולו בעולם של סכנה וריגול בינלאומי, מפני שעל כפות המאזניים מונח הרבה יותר מאשר מישהו מעלה על דעתו.

ממסדרונות האקדמיה אל מסדרונות השלטון, ממטות סוכנויות העילית של ארה"ב למעבדה סודית מתחת לאוניברסיטה מובילה בשנחאי, מהמסיבות המחתרתיות של סן פרנסיסקו לשווקי הביוטכנולוגיה הבלתי־חוקיים של בנגקוק, מכנס בינלאומי למדעי המוח ועד למנזר נידח בהרי תאילנד – נקסוס הוא מותחן מדע־בדיוני חכם ומצמרר המוביל את הקורא בנבכי עולם הנמצא על סף פיצוץ. מצד אחד הוא דמיוני וגדוש בהמצאות, ומצד שני הוא מתאר בבהירות מפחידה מציאות אפשרית בהחלט.

ראמז נעאם, יליד קהיר, עבר עם משפחתו לארצות הברית כשהיה בן שלוש, וכיום הוא מתגורר בסיאטל. הוא מהנדס תוכנה, עתידן וסופר מד"ב. ראמז עבד במיקרוסופט, היה מעורב בפיתוח של אינטרנט אקספלורר ואאוטלוק, פרש, הקים וניהל את אפקס ננו־טכנולוגיות המפתחת תוכנה להאצת תכנון מולקולרי, וחזר לקדנציה נוספת במיקרוסופט. הוא בעליהם של 19 פטנטים בתחומי אינטליגנציה מלאכותית, חיפוש ואחזור מידע, דפדפנים ומנועי חיפוש.
נעאם זכה בפרס ה.ג'. וולס על ספרו "יותר מאנושי" (עיון).
נקסוס, ספר המד"ב הראשון של נעאם, זכה בפרס פרומתיאוס ב־2014
הספר השלישי בטרילוגיה – אפקס – זכה בפרס פיליפ ק. דיק ב־2015.
סיפורו הקצר של נעאם – מים – המתרחש בעולם של נקסוס, ראה אור בגיליון 22 של חלומות באספמיה, כתב עת למדע בדיוני ופנטזיה.

 

נקסוס הוא הספר הראשון בסדרת נקסוס.

 


 

נקסוס הוא ספרו הראשון הרואה אור בעברית.
 
 
נקסוס
ראמז נעאם
 
Nexus
Ramez Naam
 
סדרת התרגום

תרגום: ורד טוכטרמן
 
יצא לאור: יוני 2016
 
עמודים: 463
 
מחיר קטלוגי: 98 ש"ח
 
דאנאקוד: 1088-34
 
 
 
 

 
© 2008 Aquatic - כל הזכויות שמורות
עיצוב: Template World

בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן